Zmagasz się z brakiem płynności finansowej w Twojej firmie?
Sprawdź bezpłatnie faktoring. Otrzymasz nawet do 95% wartości faktury!

wiarygodność

Oferty faktorów przeanalizowane przez 10 dyrektorów finansowych i właścicieli firm

aktualność

Oferty firm faktoringowych badamy co najmniej raz na miesiąc

szybkość działania

Nie tracisz czasu na poszukiwania firmy faktoringowej - otrzymujesz gotówkę bez opóźnień

indywidualna oferta

Dopasowana do Twojej firmy, jej aktualnej sytuacji i planów rozwojowych

BEZPŁATNE ZAPYTANIE O FAKTORING

Faktoring pełny czy niepełny?

Faktoring pełny

W przypadku faktoringu pełnego klient po zgłoszeniu faktury otrzymuje od firmy faktoringowej zaliczkę w wysokości do 90 proc. wartości należności. Resztę dostaje po odzyskaniu pieniędzy przez faktora. W razie niepowodzenia działań firmy faktoringowej nie musi zwracać zaliczki.

Faktor nie kupuje jednak kota w worku. Przed przejęciem faktury dokładnie analizuje odbiorców. To zrozumiałe, bo ryzykuje swoimi pieniędzmi, chce mieć zatem pewność, że jest szansa na odzyskanie należności.

Faktoring niepełny

W przypadku faktoringu niepełnego faktor może wystąpić o zwrot wypłaconej zaliczki. Ponadto to zleceniodawca, a nie firma faktoringowa, odpowiada za wypłacalność dłużnika. Skoro faktoring pełny daje takie profity, dlaczego wciąż tak wielu przedsiębiorców wybiera faktoring niepełny? Usługi dodatkowe, jak poprawa konkurencyjności poprzez wydłużenie kredytu kupieckiego udzielanego odbiorcom lub otrzymywanie rabatów od odbiorców za wcześniejszą płatność, które są ogromnym atutem usługi, część firm traktuje jako drugorzędne.

— Koszt związany z przejęciem ryzyka w ramach faktoringu pełnego oblicza się jako prowizję od każdej nabytej i sfinansowanej wierzytelności i zależy on od rodzaju usługi. Z reguły stanowi ułamek procenta kwoty faktury brutto. Biorąc pod uwagę rozmiar ewentualnych strat w razie nieuregulowania płatności przez odbiorcę, dodatkowy koszt w faktoringu pełnym wydaje się znikomy.

Masz pytania?

Skontaktuj się

Dragon Finance Sp. z o.o.
ul. Sienna 72A/1602
00-833 Warszawa
e-mail: biuro@dragonfinance.pl