Faktoring w Alior Banku może być oferowany w wersji dyskontowej lub finansowej. Pojęcie wersji dyskontowej lub finansowej odnosi się do sposobu naliczania i pobierania odsetek z tytułu finansowania faktury w okresie do dnia wskazanego na tej fakturze jako termin płatności.
Umowa faktoringu podpisywana jest najczęściej na 12 miesięcy, co oznacza, że Klient może przez te 12 miesięcy składać w banku faktury. Całkowity okres spłaty obejmuje termin, do którego Klient może składać faktury oraz czas, w którym wierzytelności spłacane są przez Dłużników.
Z usługą faktoringu wiążą się przede wszystkim: prowizja przygotowawcza od kwoty uruchamianego limitu, prowizja operacyjna od faktur finansowanych – pobierana od faktury; prowizja operacyjna od faktur niefinansowanych – także pobierana od faktury; prowizja od niewykorzystanej kwoty umowy – pobierana na koniec miesiąca oraz inne określone w Tabeli opłat i prowizji dla Klienta Biznesowego.
Powszechnie znana usługa faktoringowa polegająca na zarządzaniu zobowiązaniami i płatnościami Klienta. Produkt jest skierowany do odbiorców towarów lub usług, którzy chcą uzyskać u swoich dostawców dłuższe terminy płatności albo dodatkowe rabaty za wcześniejsze płatności. Klient podpisuje umowę z Faktorem i na tej podstawie Faktor reguluje jego zobowiązania z tytułu faktur wystawionych przez dostawców.
Jako bank uniwersalny kierujemy nasze usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.
W naszej działalności łączymy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacniamy pozycję rynkową i wyznaczamy nowe kierunki rozwoju polskiej bankowości.
Opracowano na podstawie: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/o-banku.html
https://www.aliorbank.pl/przedsiebiorstwa/finansowanie-handlu/faktoring-niepelny.html